Śląsk Wrocław ma nowego obrońcę. Został nim Guillermo Cotugno!
30.01.2020

Były gracz urugwajskiego Nacional czy hiszpańskiego Realu Oviedo – Guillermo Cotugno został zaprezentowany jako nowy piłkarz Śląska Wrocław. Zespół z ekstraklasy podpisał z defensorem kontrakt do końca czerwca 2021 roku. Od początku roku, Cotugno pozostawał bez klubu.

24-latek do Europy trafił już w lutym 2015 roku. Rubin Kazań wypożyczył obrońcę do końca rozgrywek 2015/2016. Z postawy Urugwajczyka był zadowolony sztab szkoleniowy drużyny, dlatego już na początku lipca dokonano transferu definitywnego.

Kolejny sezon Guillermo zakończył z 23 występami w lidze rosyjskiej. Po zaledwie jednej kampanii, Cotugno trafił na wypożyczenie do CA Talleres, ekipy rywalizującej w Argentynie. Pobyt w tym zespole nie był dla zawodnika zbyt udany. Potwierdza to fakt, iż 24-latek zanotował zaledwie siedem ligowych występów.

Następnym przystankiem w karierze defensora była już ekipa rozgrywająca mecze w LaLiga 2. To właśnie w barwach Realu Oviedo Cotugno zanotował najprawdopodobniej swój najlepszy sezon. Prawie trzydzieści występów w lidze (dokładnie 29) i jeden zdobyty gol.

Po dość krótkim pobycie w Hiszpanii, Guillermo wrócił do ojczyzny, gdzie występował przez niecałe dwa lata. Wraz z nowym rokiem kończył się kontrakt 24-latka z tym zespołem. Obie strony nie zdecydowały się na przedłużenie pobytu defensora.

Brak drużyny wykorzystał Śląsk Wrocław. Ekipa z ekstraklasy związała się z zawodnikiem do końca sezonu 2020/2021.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO