Paixao odrzucił lukratywną ofertę. “Oferowali mi dwa razy więcej”
25.02.2020

Kilka dni temu Flavio Paixao podpisał nową umowę z Lechią Gdańsk. Portugalczyk zostanie zatem w ekstraklasie minimum do końca kolejnego sezonu. Dlaczego podjął taką decyzje i na jakie propozycje z innych klubów mógł liczyć? 

Pomimo 35 lat, Flavio nadal jest kluczowym zawodnikiem w szeregach swojego zespołu. Przyszłość napastnika w zimowym okienku wydawała się dość niepewna. Ostatecznie postanowił związać się na dłużej z dotychczasowym pracodawcą. Wczoraj piłkarz pojawił się w programie „Sekcja piłkarska”, w którym zdradził dlaczego ostatecznie został w drużynie Piotra Stokowca.

– Najważniejsza dla mnie jest radość z uprawianego zawodu. Póki co jestem tutaj szczęśliwy. Wygraliśmy puchar i superpuchar, więc ostatni rok był dla nas bardzo dobry. Mimo to chce więcej, ponieważ zawsze stawiam sobie wysokie cele. Tym razem jest to mistrzostwo krajowe.

– Otrzymałem propozycje dwa miesiące temu z Turcji, za dwukrotnie większe pieniądze. Jak już jednak powiedziałem – chcę cieszyć się obecnością w tym klubie i pomagać mu w osiąganiu trofeów.

Podczas obecnego sezonu Paixao ma na koncie już 14 bramek, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Po trudnym początku snajpera i braku bramki w lidze do października, obecnie Flavio strzela jak na zawołanie. Warto wspomnieć chociażby o tym, że w ostatnich ośmiu meczach zanotował aż osiem bramek. W tym czasie żaden zawodnik ekipy z Gdańska nie trafił do siatki, więc odpowiedzialność za trafianie do siatki rywali spoczywa tylko na jego barkach. Głównie dlatego nowy kontrakt tego doświadczonego zawodnika to cenna wiadomość dla całego klubu.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO