Kontrowersyjny Rosjanin bliski transferu do Zagłębia Lubin. Kim jest Jewgienij Baszkirow?

25.02.2020

Jak informują “Przegląd Sportowy” oraz rosyjskie media, na celowniku Zagłębia Lubin znalazł się Jewgienij Baszkirow. Piłkarz niedawno rozwiązał kontrakt z Rubinem Kazań.

28-latek nie jest postacią anonimową w rosyjskiej ekstraklasie. Przez ostatni rok występował w zespole Rubina Kazań. W barwach klubu wystąpił w 25 meczach, w których zanotował dwie bramki i jedną asystę. Podczas kilku spotkań był kapitanem zespołu. Zanim trafił do Kazania, grał m.in. w Zenicie Sankt Petersburg i Tomie Tomsk.

W 2018 roku portal “Moskwa24” opublikował nagranie z udziałem Baszkirowa. Piłkarz występujący wówczas w Samarze został zatrzymany przez policję. Jak się okazało, prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

O opinię na temat zawodnika zapytaliśmy Davida Sansuna, dziennikarza Russian Football News.

Jewgienij Baszkirow nigdy nie był znakomitym piłkarzem, ale sprawdzał się w słabszych zespołach rosyjskiej Premier Ligi. To typowy środkowy pomocnik, który może być użyteczny zarówno na własnej połowie, jak i w ofensywie. Poza tym cechuje go dość agresywna postawa na boisku. Opuścił Rubin dlatego, że w ostatnim czasie stracił miejsce w składzie. W dodatku do zespołu trafili nowi środkowi pomocnicy. Baszkirow chciał grać regularnie, dlatego rozwiązał kontrakt. – powiedział w rozmowie z nami David Sansun.

Według informacji “PS”, Baszkirow podpisze z Zagłębiem umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia o następny rok.

Fot. Twitter.com/Rubin Kazań