Świetny sezon Thomasa Muellera. Piłkarz Bayernu może pobić ligowy rekord!

29.02.2020

Gdy wydawało się, że Thomas Mueller powoli kończy swoją przygodę z Bayernem, 30-latek ma ogromne szanse, by rozegrać najlepszym sezon w Bundeslidze pod względem liczby zdobytych asyst. Dwa ostatnie podania w rywalizacji z Hoffenheim powodują, iż Thomas już wyrównał swój najlepszy rezultat. Do rekordu Bundesligi nie pozostaje wiele.

Na początku rozgrywek Mueller nie zawsze wychodził w pierwszym składzie swojego zespołu. Wystarczy powiedzieć, że do końcówki października gracz Bayernu aż czterokrotnie pojawiał się na murawie z ławki rezerwowych, otrzymując raptem kilkanaście minut od Niko Kovaca. Sytuacja zawodnika uległa nieco zmianie po odejściu Chorwata.

Pod wodzą Hansiego Flicka, Thomas Mueller spisuje się na murawie wyśmienicie. Potwierdzają to statystyki. Dwanaście asyst oraz pięć goli w czternastu potyczkach Bundesligi. Łącznie, 30-latek zgromadził już na swoim koncie szesnaście ostatnich podań do partnerów z drużyny. Niemiec wyrównał tym samym osiągnięcie z rozgrywek 2017/2018.

Do końca obecnej kampanii pozostało jeszcze sporo spotkań. Co to oznacza? Thomas Mueller ma spore szanse, by wyrównać lub nawet poprawić rekord ligi. Najwięcej asyst w pojedynczym sezonie zgromadził Kevin De Bruyne. W trakcie rozgrywek 2014/2015 Belg zaliczył aż 21 asyst. Zawodnikowi „Bawarczyków” pozostaje zatem 5 ostatnich podań do wyrównania rezultatu. Przy obecnej formie, Niemiec nie powinien mieć z tym większego problemu.