Górnik zdecydowanie wygrał z Pogonią i oddalił się od strefy spadkowej

29.02.2020

Jeszcze niedawno moglibyśmy powiedzieć, że jesteśmy świadkami sensacji. Tym razem jednak nie można tak stwierdzić. Górnik pokonał Pogoń 3:1 i odskoczył od strefy spadkowej na sześć punktów.

W rundzie jesiennej zachwycaliśmy się konsekwentną Pogonią i krytykowaliśmy styl gry Górnika Zabrze. Podczas sobotniego meczu mogliśmy jednak zaobserwować, jak wiele się zmieniło w obu zespołach.

Zabrzanie zadali dziś trzy decydujące ciosy. Najpierw do siatki trafił Erik Jirka, dla którego było to pierwsze trafienie w PKO Ekstraklasie. Potem podwyższyli prowadzenie ci, od których w Górniku oczekuje się najwięcej – Igor Angulo i Jesus Jimenez. W 62. minucie zespół ze Śląska prowadził już z Pogonią 3:0. W minionej rundzie uważalibyśmy to raczej za coś niemożliwego.

Owszem, Pogoń utrzymała się przy piłce przez większą część spotkania. Co z tego, jeśli podopieczni Kosty Runjaicia oddali zaledwie dwa celne strzały w trakcie meczu. Można powiedzieć, że choć “Portowcy” szukali swoich sytuacji, byli dziś po prostu bezradni. Na moment pomogła im bramka Pawła Cibickiego w 75. minucie i próbowali rozegrać piłkę na połowie rywala.

Dzięki wygranej z “Portowcami”, Górnik odskoczył od strefy spadkowej i awansował na 11. pozycję, wyprzedzając Zagłębie Lubin. Tymczasem Pogoń wciąż utrzymuje 3. pozycję, aczkolwiek jedno zwycięstwo w czterech meczach to nie jest bilans, który powinien zadowalać zespół walczący o grę w pucharach.