Diafra Sakho nie trafi do Górnika Zabrze. Piłkarz opuścił już Polskę!
02.03.2020

Dość niespodziewane informacje pojawiły się w niedzielny poranek. Według jednego z dziennikarzy “Przeglądu Sportowego”, Diafra Sakho miał związać się umową z Górnikiem Zabrze. Senegalczyk pojawił się w Polsce i nawet odbył trening z zespołem. Ostatecznie, 30-latek nie podpisał kontraktu, opuszczając nasz kraj w ten sam dzień.

Informacje Leszka Błażyńskiego okazały się prawdziwe. Diafra Sakho zameldował się w Zabrzu i odbył nawet trening z drużyną. Gdy wydawało się, że Senegalczyk przejdzie testy medyczne i rozpocznie przygodę w ekstraklasie, zawodnik postanowił opuścić Polskę. Decyzja byłego gracza m.in. West Hamu była wywołana nieporozumieniem w sprawie kontraktu.

Jak poinformował w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Artur Płatek, doradca zarządu Górnika Zabrze, Sakho nie chciał zgodzić się na warunki umowy – Sakho jest już w Paryżu. Nie doszliśmy do porozumienia głównie z jednego powodu, bo piłkarz chciał grać u nas przez pół roku, a my chcieliśmy podpisać z nim dłuższy kontrakt.

Sporo mówiło się o możliwych problemach Senegalczyka z formą fizyczną. Diafra nie grał w ostatnim czasie praktycznie w ogóle, dlatego zawodnik zapewne potrzebowałby kilku tygodni czy nawet miesięcy, by powrócić do odpowiedniej dyspozycji. Nic dziwnego, że na półroczną umowę nie chciał zgodzić się klub, który liczył na dłuższą współpracę.

Fot. YouTube/West Ham United FC

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO