Gytkjaer za Czerwińskiego? Riposta Zagłębia na zakusy Lecha

Lech przez kilka tygodni starał się o to, żeby sprowadzić Alana Czerwińskiego jeszcze przed wygaśnięciem kontraktu. Według informacji “PS”, Zagłębie przystałoby na propozycję pod jednym warunkiem. Do Lubina trafiłby… Christian Gytkjaer.

Na początku roku Lech Poznań potwierdził, że podpisał kontrakt z Alanem Czerwińskim z Zagłębia Lubin. Choć kontrakt miał obowiązywać dopiero od przyszłego sezonu, włodarze “Kolejorza” chcieli wcześniej pozyskać 26-latka. Według doniesień medialnych, sam piłkarz był zainteresowany wcześniejszą zmianą otoczenia.

Według informacji Antoniego Bugajskiego z “PS”, Zagłębie Lubin mogło przystać na wcześniejsze odejście prawego obrońcy do Poznania. Pod jednym warunkiem… Na pół roku na Dolny Śląsk miałby trafić Christian Gytkjaer, któremu z końcem sezonu wygasa kontrakt.

Odpowiedź Zagłębia nie dziwi, ponieważ sytuacja przejścia napastnika Lecha do Lubina byłaby podobna do wcześniejszego odejścia Czerwińskiego. Umowy obu zawodników wygasają, ponadto oba kluby musiałyby w ostatniej chwili szukać następców dla swoich kluczowych piłkarzy.

Ostatecznie Lech zrezygnował z wcześniejszego pozyskania obrońcy Zagłębia Lubin. Tym samym na zasadzie półrocznego wypożyczenia do Poznania trafił piłkarz Szachtara Donieck, Bohdan Butko.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO