Victor Wanyama opuścił Tottenham. Pomocnik przeniósł się do MLS!

04.03.2020

Korzystając z otwartego okna transferowego, zespół Montreal Impact wykonał dość duży transfer, jak na skalę MLS. Do drużyny z Kanady dołączył bowiem 28-letni pomocnik, Victor Wanyama. Kenijczyk przez ostatnie lata występował w Tottenhamie. W trakcie obecnego sezonu, rola zawodnika w londyńskiej ekipie była marginalna, dlatego Jose Mourinho bez żalu oddał tego piłkarza.

Swoją najlepszą kampanię w barwach „Kogutów”, Victor Wanyama rozegrał w trakcie sezonu 2016/2017. Pomocnik wystąpił bowiem w 36 ligowych spotkaniach, w których zdobył cztery gole oraz zaliczył jedną asystę.

Od wspomnianych rozgrywek, rola zawodnika w zespole zaczęła stawać się coraz mniej istotna. Wanyama przestał być brany pod uwagę do tego stopnia, iż w trakcie tego sezonu, 28-latek wystąpił w zaledwie dwóch meczach Premier League, spędzając na murawie nieco ponad 20 minut.

Transfer piłkarza w zimowym oknie wydawał się pewny. Żaden z europejskich zespołów nie wykazał jednak odpowiedniego zaangażowania, by ściągnąć do siebie pomocnika. Sytuację wykorzystała kanadyjska ekipa Montreal Impact, występująca w MLS. Klub dogadał się z Tottenhamem, sprowadzając gracze bez kwoty odstępnego.

Funkcję trenera w nowym zespole Wanyamy sprawuje znany wszystkim Thierry Henry. Francuz wrócił do szkolenia po nieudanej przygodzie w Monaco w połowie listopada. Montreal dobrze rozpoczął nowy sezon, wygrywając w pierwszej kolejce z New England Revolution.

Fot. YouTube/JD Football