Determinacja zwycięży? Kluby Premier League mają pomysł na pozostałą część sezonu

13.03.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:45

Późno (być może za późno), ale największe ligi w końcu zdecydowały się na ostateczny krok w postaci zawieszenia rozgrywek. U jednych pierwotna przerwa ma potrwać dwa tygodnie, u innych trochę dłużej, jednak na dobrą sprawę nie wiemy, kiedy sytuacja się uspokoi…

Jedną z lig, która czekała najdłużej na ogłoszenie decyzji o przerwaniu swojego działania, była angielska Premier League. Tu pojawia się pytanie, co dalej. Czy Liverpool, który czeka na mistrzostwo od trzech dekad i teraz miał je nawet nie tyle na wyciągnięcie ręki, co palca, kolejny raz zostanie z niczym?

Pomysłów na ewentualne rozwiązanie problemu jest we wszystkich federacjach kilka. Mówią one o uznaniu obecnych wyników, nieprzyznawaniu tytułu, czy też rozgrywaniu barażów zarówno o mistrzostwo, jak i o utrzymanie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Swój pomysł mają także kluby Premier League, które na razie nie wiedzą, kiedy będą mogły wrócić do gry. Jak donosi „The Athletic”, 18 z 20 ekip jest zdeterminowanych, by rozegrać wszystkie kolejki, nawet jeśli będzie oznaczało to konieczność gry aż do lipca. Na ten moment stanęło na opcji „poczekamy, zobaczymy”.

Dwoma klubami, którym sposób zakończenia sezonu jest „obojętny”, miały być Tottenham oraz West Ham United. Patrząc na ostatnie tygodnie podopiecznych Jose Mourinho, w ogóle się nie dziwimy temu stanowisku…