OFICJALNIE: Rozgrywki w Hiszpanii zawieszone do odwołania!
23.03.2020

Wyniki dotyczące liczby zgonów wywołanych przez koronawirusa sprawiają, że o jakiejkolwiek grze w tym kraju nie ma póki co mowy. Dwa tygodnie temu La Liga zawiesiła ligowe rozgrywki na dwie najbliższe kolejki, konkretnie do początku kwietnia. Dziś jednak otrzymaliśmy oficjalną informację związaną z zawieszeniem rozgrywek na czas nieokreślony. 

– RFEF oraz LaLiga zgadzają się na zawieszenie rozgrywek do czasu, gdy władze Hiszpanii i Generalnej Administracji Państwa uznają, że można je wznowić bez stwarzania ryzyka dla zdrowia. Zarówno RFEF, jak i LaLiga pragną wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy poświęcają swoje najlepsze wysiłki, aby zapewnić niezbędne usługi narodowi hiszpańskiemu. Przesyłamy także kondolencje dla wszystkich zmarłych. 

Wygląda więc na to, że rozgrywki zostaną odwieszone tylko w przypadku, kiedy krajowe władze wyrażą na to zgodę. Sytuacja jest dramatyczna, co pokazują poniższe wyniki z wczoraj.

Jak to wygląda w kontekście przyszłości? Póki co nikt oczywiście w Hiszpanii nie myśli o wznowieniu rozgrywek, choć kilka dni temu Javier Tebas, szef La Liga, wspomniał, że liga może wrócić do gry w połowie maja. Obecnie jest to mało realna opcja zważywszy na stan epidemii w tym kraju.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO