Śląsk Wrocław obniżył pensje piłkarzom. To inicjatywa rady drużyny

W związku z pandemią koronawirusa wiele klubów na świecie podjęło decyzję o obniżeniu zarobków swoich piłkarzy. Pierwszy w Polsce zdecydował się na to Śląsk Wrocław.

Pandemia paraliżuje cały świat, o czym mogą przekonać się również kluby piłkarskie. Ze względu na zawieszenie lig, większość klubów straci wpływy finansowe. W celu uniknięcia przyszłych problemów finansowych piłkarze decydują się na obniżenie swoich zarobków.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W ostatnim czasie takie decyzje podjęto w klubach Bundesligi, m.in. Bayernu, Borussii Dortmund czy Mönchengladbach. Do cięć może dojść również w Juventusie. Z kolei w Polsce pierwszym przykładem obniżenia pensji z powodu pandemii jest Śląsk Wrocław.

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Tym samym będą otrzymywać od 15% do maksymalnie 30% swoich podstawowych miesięcznych pensji. – możemy przeczytać w oświadczeniu klubu na jego oficjalnej stronie.

Decyzja została podjęta z inicjatywy rady drużyny. Zmianie nie ulegnie tylko wysokość wynagrodzeń najmłodszych piłkarzy.

Fot. Wikipedia

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO