Górnik Łęczna zawiesił część wynagrodzeń. Z inicjatywy piłkarzy

27.03.2020

Do zawieszenia części wynagrodzeń dochodzi nie tylko w klubach ekstraklasy. Taką decyzję podjął również II-ligowy Górnik Łęczna.

Piłkarze polskich klubów biorą przykład z niemieckich czy włoskich i w ostatnim tygodniu wyrażają chęć pomocy swoim pracodawcom na czas pandemii koronawirusa. Najpierw list oficjalny do zarządu wystosowali zawodnicy III-ligowej Polonii Bytom. Następnie oświadczenia piłkarzy o możliwym zawieszeniu części wynagrodzeń opublikowały kluby ekstraklasy – Śląsk Wrocław i Wisła Kraków.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Również piłkarze Górnika Łęczna zdecydowali się na podobny krok. Klub na oficjalnej stronie opublikował wspólne stanowisko zespołu i zarządu.

W związku z epidemią koronawirusa w kraju i zawieszeniem rozgrywek II ligi piłki nożnej jako Rada Drużyny Górnika Łęczna wyrażamy chęć pomocy Klubowi w formie zamrożenia części wynagrodzenia zawodników pierwszego zespołu.

W trosce o stabilność i płynność finansową klubu do inicjatywy drużyny dołączył Zarząd Górnik Łęczna SA, sztab szkoleniowy oraz dyrektor sportowy. Wszyscy czujemy się solidarnie odpowiedzialni za przyszłość klubu i piłki nożnej w Łęcznej. Zminimalizowanie strat w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, pozwoli na powrót do rozgrywek będąc jeszcze silniejszymi niż dotychczas. – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu.

Fot. Wikipedia