Imponująca lista chętnych po Karbownika. Padnie rekord ekstraklasy?

14.04.2020

Jakiś czas temu Mariusz Piekarski, który jest agentem Michała Karbownika, oznajmił w rozmowie z mediami, iż lewy obrońca Legii Warszawa wzbudza zainteresowanie jednego z czołowych hiszpańskich zespołów. Nowe doniesienia w sprawie 19-latka znacząco zwiększają liczbę chętnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że transakcja związana z defensorem sprawi, iż padnie nowy rekord transferowy ekstraklasy.

Wydaje się kwestią czasu, aż Michał Karbownik opuści polską ligę. Piłkarz Legii w bardzo krótkim czasie zanotował niesamowity progres. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłym sezonie Karbownik występował w drugim zespole Legii, a podczas przerwanej kampanii jest już kluczowym graczem pierwszej drużyny z 6 asystami w 19 ligowych występach.

Obowiązujący do końca rozgrywek 2020/2021 kontrakt sugeruje, iż Karbownik latem zmieni klub. Legia z pewnością chciałaby zarobić na sprzedaży zawodnika odpowiednie pieniądze. Tak się stanie w momencie, gdy „Legioniści” (przy oczywiście braku podpisania nowej umowy) dokonają transakcji w najbliższym oknie. Zainteresowanie Karbownikiem jest ogromne.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Mariusz Piekarski, który jest agentem 19-latka, oznajmił, że jeden z czołowych hiszpańskich zespołów chce Michała w swojej drużynie. Najprawdopodobniej mowa o Sevilli. Jak informuje jednak Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”, większą determinację w sprawie Polaka wykazuje Betis.

Na hiszpańskich ekipach zainteresowanie się nie kończy. Obrońcę bacznie obserwuje zespół z TOP5 Premier League oraz czołowe kluby z Serie A i Bundesligi. Dodatkowo, sporą kwotę są w stanie wyłożyć takie drużyny, jak Club Brugge (sześć milionów) oraz PSV czy Sporting (pięć milionów).

Legia czeka oczywiście na rozwój sytuacji. Klub ze stolicy Polski liczy na to, iż sprzedaż Karbownika przebije barierę 7 milionów, które otrzymała drużyna za Majeckiego. Jest to cały czas rekord ligi. Patrząc na zainteresowanie, jakie jest wokół Michała, kwota transakcji może być bardzo imponująca.