Pierwsze kluby ekstraklasy przeszły testy na koronawirusa

Wznowienie ekstraklasy coraz bliżej. Choć data powrotu rozgrywek jeszcze pozostaje nieznana, dwa pierwsze kluby już przeszły testy na koronawirusa.

Według zaleceń rządu, rozgrywki PKO Ekstraklasy mogą być wznowione od 29-31 maja. Data powrotu ligi jeszcze nie jest znana, jednak pierwsze zespoły rozpoczęły przygotowania. Po ich zakończeniu, piłkarze oraz klubowi pracownicy mają przejść testy na obecność koronawirusa.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dwa kluby ekstraklasy postanowiły jednak już wcześniej sprawdzić zawodników, trenerów, sztab medyczny i działaczy. Jak informuje “Sport.tvp.pl”, testy przeprowadzono już w Rakowie i Legii. Wszystkie zbadane osoby mają wynik negatywny.

Testy na COVID-19 dla wszystkich klubów zostały ufundowane przez PZPN. Legia i Raków zdecydowały się jednak na zakup testów na własną rękę jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań.

Część klubów ekstraklasy oraz I ligi również w najbliższym czasie przejdzie testy. Większość poczeka najpierw na określone wytyczne co do wznowienia rozgrywek.