W Serie A będą spadki i awanse. Niezależnie od sytuacji
01.05.2020

Kilka lig już zakończyło sezon, uznając aktualną tabelę. W Eredivisie panująca pandemia uchroniła najsłabsze drużyny przed spadkiem. Takiego scenariusza nie zakładają we Włoszech. Podczas kolejnej kampanii w Serie A nadal będzie dwadzieścia drużyn, przy czym zachowane zostaną procedury awansów oraz spadków.

Cały czas intencją władz włoskiej piłki jest wznowienie rozgrywek. Niektóre federacje powoli zdają sobie sprawę, iż gra w piłkę w najbliższych miesiącach może być niemożliwa. Dlatego też, decyzję o zakończeniu sezonu podjęła w ostatnim czasie Ligue 1.

Jak na razie, Serie A nie zamierza pójść śladem Francuzów. Prowadzone są jednak rozmowy w sprawie ewentualnego planu B. Według informacji Sky Sport Italia, osoby decydujące za futbol we Włoszech doszły do wniosku, iż nawet w momencie, gdy sezon nie będzie dokończony, liczba drużyn w Serie A pozostanie taka sama, przy zachowaniu awansów oraz spadków.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

To bardzo dobra wiadomość dla Benevento. Ekipa prowadzona przez Filippo Inzaghiego jest na dobrej drodze, by wywalczyć promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zupełnie inne nastroje panuję m.in. w Brescii. Zespół beniaminka Serie A ma nikłe szanse na utrzymanie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO