Liga Narodów zostanie odwołana?

09.05.2020

Już w poniedziałek UEFA ma zamiar przyjąć na wideokonferencji 55 federacje, aby ponowie omówić przyszłość swoich rozgrywek. Tym razem głównym tematem rozmów ma być Liga Narodów, która może ostać w tym roku zwyczajnie odwołana.

Decyzja o przesunięciu EURO z 2020 na 2021 rok nie sprawiła, że kolejna edycja Ligi Narodów została także „zamrożona” o kolejny piłkarski sezon. Tymczasem zgodnie z planem finał przyszłej Ligi Narodów miałby się odbyć na początku czerwca przyszłego roku, a ten termin odpada głównie z powodu…mistrzostw Europy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wygląda więc na to, że istnieje mała szansa na rozegranie reprezentacyjnych spotkań we wrześniu, październiku oraz listopadzie. Polacy w tych terminach mieli się spotkać ze Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Na ten moment spotkania z tymi krajami są pod dużym zagrożeniem.

UEFA końcem maja po raz kolejny spotka się z federacjami, aby omówić kwestię eliminacji europejskich pucharów do kolejnego sezonu. Francja czy Holandia odwołała rozgrywki sportowe minimum do września, co będzie sporym problemem z występem drużyn z Ligue 1 i Eredivisie w Lidze Mistrzów i Europy.