Dynamo Drezno z 2. Bundesligi objęte kwarantanną

10.05.2020

Już za niecały tydzień mają zostać wznowione mecze w Bundeslidze oraz 2. Bundeslidze. Swojego spotkania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej nie rozegrają piłkarze Dynama Drezno. Całą drużynę objęto kwarantanną. Jest to efekt dwóch pozytywnych testów w zespole.

Pierwszy przypadek w klubie pojawił się w trakcie wstępnej serii testów. Zakażony zawodnik został odizolowany od reszty. Na początku maja ponownie przebadano drużynę, a wyniki badań nie wskazały nowych przypadków. W związku z tym, zespół wrócił w zeszły czwartek do treningów.

Wspólne przygotowania Dynama Drezno do wznowienia rozgrywek nie trwały długo. Klub poinformował o dwóch nowych zakażeniach. Choć przepisy nie nakazują izolacji wszystkich piłkarzy, ale tylko tych, co mają pozytywne wyniki, to podjęto decyzję, by nałożyć dwutygodniową kwarantannę na zawodników, sztab trenerski, a także inne osoby związane z ekipą.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dynamo Drezno z pewnością nie zagra zatem spotkania z Hannoverem, które zaplanowano na 17 maja. Niemożliwy jest także mecz w wyznaczonym terminie z Furth. Trudno sobie wyobrazić, by po czternastodniowej kwarantannie, zespół rozegrał również rywalizacje z Bielefeld oraz Stuttgartem.