Joan Laporta wystartuje w wyborach na prezydenta Barcelony? Chce powrotu Pepa Guardioli

12.05.2020

W przyszłym roku Josep Maria Bartomeu zakończy swoją kadencję jako prezydent Barcelony. 57-latek z pewnością nie zostanie ponownie wybrany w głosowaniu. Wpływ na taki rozwój wydarzeń nie ma nawet obecna sytuacja w klubie, ale przede wszystkim przepisy. Zgodnie ze statutem, obecny prezydent nie może wystartować w kolejnych wyborach. Być może wykorzysta to Joan Laporta, który zamierza zadeklarować chęć objęcia ważnej funkcji.

W Barcelonie wrze. Josep Maria Bartomeu stracił swoją pozycję w klubie. Coraz częściej pojawią się sugestie, iż obecny prezydent zespołu nie dokończy nawet swojej kadencji, gdyż pod naporem zarządu, Bartomeu poda się do dymsji. Jak na razie, spekulacje dalekie są od rzeczywiści, gdyż Josep Maria nie myśli nawet o rezygnacji ze stanowiska.

Joan Laporta wystartuje w wyborach?

Na 2021 rok zaplanowane są wybory nowego prezydenta Barcelony. W rozmowie z TV3, Joan Laporta opowiedział m.in. o możliwości ubiegania się o to stanowisko – Pracuję obecnie nad startem w wyborach. Odpowiadanie za ewentualną przyszłość klubu mocno mnie ekscytuje. Barcelona ma obecnie problemy ekonomiczne i wizerunkowe. Obraz zespołu musi ulec zmianie.

Laporta zdradził także, iż w momencie otrzymania funkcji prezydenta Barcelony, będzie starać się o zatrudnienie Guardioli – Chciałbym powrotu Pepa Guardioli. On jest obecnie w Manchesterze, więc decyzja należy do niego. 

Czas wyboru

Po sezonie 2020/2021 kończy się kontrakt Pepa Guardioli. Co prawda Hiszpan niejednokrotnie deklarował, że chce zostać w „The Citizens”. Nie wiadomo jednak, jak ewentualna propozycja Barcelony wpłynie na postawę szkoleniowca.