Ligowy rywal zabiegał o Piotra Zielińskiego. Polak jest już zdecydowany!

12.05.2020

Coraz bliżej podpisania nowej umowy jest Piotr Zieliński. Według wielu włoskich mediów, pomocnik uzgodnił wszystkie szczegóły z Napoli. Pozostaje już tylko podpis pod kontraktem. Co ciekawe, źródła z Półwyspu Apenińskiego informują, iż na ostatniej prostej chęć sprowadzenia zawodnika wykazał Inter.

Barwy Napoli 25-letni piłkarz reprezentuje od sezonu 2016/2017. Za kwotę około 16 milionów euro, Piotr Zieliński został sprowadzony z Udinese. Od tego momentu, reprezentant Polski jest bardzo ważnym ogniwem zespołu.

Swojej drużyny bez Zielińskiego w składzie nie wyobraża sobie Gennaro Gattuso. Szkoleniowiec Napoli liczy na to, że kwestia przedłużenia pobytu Piotra zostanie szybko rozwiązana. Spoglądając na doniesienia mediów, wszystko jest na dobrej drodze.

Piotr Zieliński podpisze nowy kontrakt

Od kilku tygodni włoscy dziennikarze sugerują, że kontrakt Zielińskiego to formalność. Według „Calciomercato”, Polak podpisze umowę obowiązującą do 2025 roku, przy czym ostatnie 12 miesięcy zależeć będą od decyzji klubu i zawodnika. W związku z kontraktem, Zieliński może liczyć na podwojenie zarobków. Dodatkowo w porozumieniu zostanie zawarta klauzula wykupu, która ma wynieść około 100 milionów euro.

Próba Interu

Co ciekawe, włoskie źródło dodaje także, iż próbę sprowadzenia zawodnika podjął Inter. Rozmowy Piotra z obecnym zespołem są na tak zaawansowanym etapie, iż nie ma szans, by 25-latek zasilił ligowego rywala.

Fot. YouTube/Polsat Sport