Grecy chcą przejąć finał Ligi Europy, który ma odbyć się w Gdańsku!
22.05.2020

UEFA cały czas ma nadzieję, że uda się przeprowadzić wszystkie mecze w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Finał tych drugich rozgrywek ma odbyć się w Gdańsku. Na zaskakujący pomysł wpadł grecki związek piłkarski, który chce przejąć rolę organizatora finału.

Niejednokrotnie w mediach pojawiły się sugestie na temat sposobu rozstrzygnięcia zwycięzców w LM i LE. Niektórzy dziennikarze przypuszczają, iż odbędzie się turniej w stylu “Final Four”. Cztery najlepsze drużyny danych rozgrywek rywalizowałyby w jednym miejscu. Takie rozwiązanie spowodowałoby szybsze rozstrzygnięcie triumfatora, a także zabezpieczyłoby w pewien sposób rozegranie potrzebnych spotkań.

Grecja chce zorganizować Final 8

Jak informuje portal “sport.24.gr”, Grecy zamierzają zaprezentować pomysł stworzenia turnieju “Final 8”. Osiem najlepszych drużyn z Ligi Europy przyjechałoby do Aten, by rozgrywać spotkania od ćwierćfinałów.

Grecja argumentuje swój pomysł tym, iż w kraju wykryto 2853 przypadki zakażenia koronawirusem, więc sytuacja związana z pandemią wydaje się opanowana.

UEFA bez stanowiska

Jak na razie, UEFA nie ustosunkowała się do tego pomysłu. Trudno jednak wyobrazić sobie, by Gdańsk stracił rolę gospodarza finału. W szczególności, że rozgrywki PKO BP Ekstraklasy wracają już końcem maja.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO