PKO Ekstraklasa otwiera się na świat. Będzie transmitowana w Anglii

.PKO Ekstraklasa będzie dostępna w najbliższym czasie w kilku państwach Europy. Jak się okazuje, również w Anglii na antenie bezpłatnej stacji.

Polska liga otwiera się na świat

Do tej pory dość niewiele lig na świecie podjęło decyzję o wznowieniu rozgrywek. Można powiedzieć, że PKO Ekstraklasa jest jedną z pierwszych w Europie, które wracają. Pierwsze mecze po przywróceniu ligi odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Szybkie wznowienie ekstraklasy sprawiło, że zainteresowały się prawami do jej emitowania zagraniczne media. W ciągu ostatniego tygodnia poinformowano też, że polską ligę będą transmitować telewizje m.in. w Portugalii, Niemczech i we Włoszech.

PKO Ekstraklasa w Anglii?

Rozgrywki PKO Ekstraklasy będą mogli śledzić również piłkarscy fani z Wysp Brytyjskich. Prawa do pokazywania meczów nabyła bezpłatna stacja Free Sports, która należy do spółki Premier Media Sarl.

– To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów futbolu w Zjednoczonym Królestwie, którzy będą mogli śledzić na swoich telewizorach rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z każdej kolejki pokażemy na żywo po dwa mecze całkowicie bezpłatnie poprzez platformę telewizyjną i naszą aplikację FreeSports – skomentował Richard Sweeney, dyrektor operacyjny w FreeSports w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy.

Wzrost zainteresowania?

W oficjalnym komunikacie PKO Ekstraklasy poinformowano, że dostęp do polskiej ligi będą mieć również fani z Izraela, Austrii czy Szwajcarii. Może to sprawi, że naszą piłką zainteresuje się więcej kibiców z całej Europy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO