Wielkie derby na wznowienie La Liga. Hiszpania planuje powrót do gry
25.05.2020

W sobotę rząd w Hiszpanii podjął decyzje, że rozgrywki mogą zostać wznowione już od 8 czerwca. Wygląda więc na to, że piłkarze ruszą do gry kilka dni później. Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na 11 czerwca.

Hiszpana planuje powrót

Hiszpania złagodziła surowe zasady izolacji, więc sport już niebawem wróci do życia. W zeszłym tygodniu piłkarze rozpoczęli treningi w nieco większych grupach. Do połowy czerwca wszystkie kluby powinny być zatem przygotowane na grę. Jest o tym przekonany także Javier Tebas. Prezes La Liga zabrał głos w tej sprawie.

– Naszym celem jest ogłoszenie pierwszych czterech rund spotkań w tym tygodniu. Oświadczenie rządu zaskoczyło nas, ale pokazuje, że profesjonalna piłka nożna jest bardzo ważna dla tego kraju.

Pierwszy mecz

Media informują, że pierwsze spotkanie może zostać rozegrane 11 lub 12 czerwca. Na ten dzień zaplanowano rzekomo derby Sewilli. Łącznie liga ma do rozegrania 110 spotkań, które zostaną zaplanowane na 38 dni. Mecze mają odbywać się codziennie, a każda ekipa otrzyma 72 godziny na regeneracje. W ciągu dnia będą trzy terminy spotkań.

Sezon 2020/2021 miałby wówczas rozpocząć się od końca września.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO