Oficjalnie: Filip Mladenović odchodzi z Lechii Gdańsk

24.06.2020

Filip Mladenović odejdzie z Lechii po zakończeniu sezonu. Kontrakt piłkarza z klubem wygasa 30 czerwca nie zostanie przedłużony.

Kluczowy piłkarz Lechii

Filip Mladenović występuje w Lechii Gdańsk od prawie dwóch i pół roku. Od 2018 roku lewy obrońca wystąpił w 73 meczach w ekstraklasie, w których zdobył trzy gole i zaliczył 15 asyst. Jego dobre występy w Polsce dostrzegał selekcjoner reprezentacji Serbii, który powoływał go do swojej kadry.

Serbski obrońca jest najlepszym asystentem Lechii w tym sezonie. Do tej pory zgromadził ich sześć, o jedną więcej niż jeden z ostatnich nabytków gdańszczan, Conrado. Piłkarz do tej pory był kluczową postacią swojego zespołu, aczkolwiek w ostatnich dwóch meczach nie zagrał. Powodem było bowiem prawdopodobnie jego odejście.

Zostanie w ekstraklasie?

Kontrakt Filipa Mladenovicia wygasa z końcem czerwca. Lechia Gdańsk poinformowała na swojej stronie internetowej, że piłkarz nie przedłużył umowy ani nie podpisał aneksu do niej. To oznacza, że Serb z końcem czerwca, jeszcze przed finałem sezonu, pożegna się z klubem.

Gdzie zagra Filip Mladenović w przyszłym sezonie? Według doniesień portalu “Legia.net”, Serb jest łączony z Legią Warszawa.