Andrej Kramarić w pojedynkę znokautował Borussię Dortmund!

27.06.2020

Andrej Kramarić zakończył sezon w wielkim stylu. Napastnik Hoffenheimu w pojedynkę rozbił Borussię Dortmund, cztery razy trafiając do siatki.

Rekordowy mecz Kramaricia

Andrej Kramarić występuje w TSG Hoffenheim od ponad czterech lat. Od tamtej pory wystąpił w niemieckim zespole w 150 meczach, w których zanotował 70 goli i 30 asyst. Jego najlepszym występem w Niemczech do tej pory był mecz sprzed dwóch lat z Hannoverem, gdy zdobył hat-tricka. W spotkaniu z Borussią Dortmund Chorwat jednak pobił swoje największe dokonanie.

Chorwat poradził sobie z Piszczkiem i spółką

Kramarić otworzył wynik spotkania już w 8. minucie, po podaniu Pavla Kaderabka. W 30. minucie na tablicy widniał już wynik 2:0 po tym, jak Chorwat wykorzystał… strzał Roberta Skova, z którego wyszło podanie do napastnika.

Następnego gola piłkarz Hoffenheimu strzelił tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. W 48. minucie Kramarić poradził sobie z Łukaszem Piszczkiem i po raz kolejny pokonał Romana Burkiego. Reprezentant Chorwacji ustalił wynik w 50. minucie, zdobywając gola z rzutu karnego.

Hoffenheim zagra w Lidze Europy

Dzięki fenomenalnemu występowi z BVB, Kramarić znacząco poprawił swoje dotychczasowe strzeleckie statystyki, ponieważ zakończył rozgrywki z 12 bramkami na koncie. Tymczasem Hoffenheim na koniec sezonu znalazł się na 6. miejscu, gromadząc 52 punkty. Dzięki temu drużyna zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europy