Skrzydłowy odchodzi z Bayernu. Perisić wraca do Mediolanu

30.06.2020

Ivan Perisić nie zostanie wykupiony przez Bayern Monachium. Kolega klubowy Roberta Lewandowskiego wróci do Interu Mediolan.

Mistrz Niemiec musi rozglądać się na rynku transferowym za nowym skrzydłowym, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Chorwat wróci do swojego macierzystego klubu. Nie jest jednak wykluczone, że również Antonio Conte nie znajdzie dla niego miejsca w swoich planach ze względu na system gry, w którym najczęściej gra Inter.

Miejsce dla skrzydłowego

Bawarczycy szykują prawdopodobnie miejsce dla letnich wzmocnień. Jednym z nich miałby być Leroy Sane, który już od roku jest łączony z tym klubem, ale wcześniej w transferze przeszkodziła poważna kontuzja zawodnika. Innym zawodnikiem łączonym z drużyną Hansiego Flicka jest Jadon Sancho.

Duże zarobki Chorwata

Według Sky Sports News, Bayern musiałby zapłacić za Perisicia sumę odstępnego w wysokości 15  mln euro, dodatkowo zawodnik inkasowałby aż 10 mln euro rocznie wynagrodzenia. 31-letni Perisić zagrał w tym sezonie w 22 spotkaniach Bundesligi, w których strzelił 4 gole i 6-krotnie asystował przy trafieniach kolegów. Dodatkowo w Lidze Mistrzów oraz w Pucharze Niemiec wystąpił łącznie 8 razy z bilansem 2 bramek i 3 asyst.