Sane odchodzi z Manchesteru. Zagra w Bayernie Monachium

30.06.2020

Dochodzi do skutku transfer, o którym mówiło się od miesięcy. Według niemieckiego „Bilda” Leroy Sane zmienia Manchester City na Bayern Monachium.

Bayern sprowadza reprezentanta Niemiec, który ostatni sezon może spisać na straty ze względu na problemy zdrowotne. Sane powinien być jednak bardzo mocnym punktem i podstawowym zawodnikiem drużyny Roberta Lewandowskiego.

Duże ryzyko

Kwota transferu ma oscylować w okolicach 50 mln euro, choć spekulowało się, że ze względu na przerwę związaną z pandemią koronawirusa, ta kwota mogła być niższa. Piłkarz ma zarabiać poniżej 20 mln euro rocznie. Jest to ryzykowna inwestycja ze względu na liczne urazy Niemca w ostatnich miesiącach.

Bogactwo na skrzydłach

Sane będzie alternatywą między innymi dla Kingsleya Comana, który w ostatnim czasie również zmagał się z problemami zdrowotnymi. Wydaje się, że jeżeli obaj wspomniani będą zdrowi, to miejsce w składzie będzie miał jednak nowy nabytek. 24-latek wystąpił tylko w jedynym spotkaniu Premier League w tym sezonie, zagrał dokładnie przez 11 minut. W reprezentacji Niemiec zagrał 21 meczów i strzelił 5 goli. Dużym echem odbił się fakt, że Joachim Loew nie znalazł dla niego miejsca w kadrze na Mistrzostwa Świata w 2018 roku.