Pierre-Emile Hojbjerg opuści Southampton? Tottenham rozpoczął rozmowy na temat transferu

01.07.2020

Jak informuje „Telegraph”, na liście życzeń Tottenham znalazł się pomocnik Southampton, Pierre-Emile Hojbjerg. Duńczyk jest w obecnym sezonie jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Ralpha Hassenhuttla. 

Hojbjerg zapowiedział, że chciałby spróbować nowych wyzwań w większym klubie. Sytuację spróbuje wykorzystać Tottenham, choć nie wiadomo, czy „Kogutom” starczy funduszy na zrealizowanie transakcji.

Lider środka pola

Reprezentant Danii zagrał „od deski do deski” w praktycznie każdym spotkaniu Premier League w obecnej kampanii. Jest prawdziwym żołnierzem w talii menedżera „Świętych”. Przechodząc do lepszego klubu, Hojbjerg chciałby pewnie udowodnić sobie, że potrafi poradzić sobie w większym zespole. Przygoda z Bayernem Monachium, którego był zawodnikiem w latach 2012-2016, nie należała bowiem do przesadnie udanych.

 Zastępca Ndombele?

Być może Jose Mourinho szykuje zastępstwo za Tanguy’a Ndombele. Francuz kupiony za 60 milionów euro był szykowany na absolutnego lidera drugiej linii Tottenhamu. Portugalski menedżer nie jest jednak zadowolony z postawy byłego piłkarza Lyonu. Być może to właśnie Hojbjerg zastąpi w drużynie „Kogutów” 23-letniego Francuza.