Konrad Wrzesiński zgłasza akces do reprezentacji Polski

01.07.2020

Po raz kolejny polskim kibicom przypomniał się Konrad Wrzesiński. Zdobył drugiego gola w wygranym meczu ligowym z Zhetysu.

Wrzesiński, od półtora roku jest piłkarzem Kajratu Ałmaty rozegrał cały mecz. Na listę strzelców wpisał się w 56. minucie, podwyższając wynik na 2:0, notując swoje drugie trafienie w sezonie. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:0 dla gospodarzy. W tym spotkaniu wystąpił również Jacek Góralski. Rozegrał cały mecz, w 42. minucie został ukarany żółtą kartką.

Znajdzie miejsce w kadrze?

Zastanawiające jest, czy Jerzy Brzęczek zdecyduje się na wysłanie powołania Wrzesińskiemu. Wspomniany Góralski jest regularnie powoływany przez obecnego selekcjonera, natomiast skrzydłowy nie otrzymał jeszcze szansy gry dla Polski. Nie da się ukryć, że liga kazachska nie cieszy się zbyt dużym prestiżem wśród polskich kibiców.

Początek sezonu

Kajrat po 4 meczach przewodzi ligowej tabeli. 26-latek zdecydował się przejść do kazachskiego klubu półtora roku temu, odchodząc jednocześnie z Zagłębia Sosnowiec. W ubiegłym sezonie Wrzesiński w 25 meczach 3 razy znajdował drogę do siatki rywali.