Matus Putnocky podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem

01.07.2020

Jeden z najważniejszych zawodników Śląska Wrocław, Matus Putnocky, zgodził się przedłużyć kontrakt. Nowa umowa będzie obowiązywać przez kolejne 2 lata.

Bramkarz jest jednym z najważniejszych ogniw wrocławskiego klubu. To w dużej mierze dzięki niemu obserwujemy zaskakująco dobry sezon w wykonaniu podopiecznych Vitezslava Lavicki. Jeżeli Śląsk w ostatecznym rozrachunku zajmie miejsce w tabeli premiowane grą w europejskich pucharach, będzie to potwierdzenie dobrej pracy czeskiego trenera.

Duże zaufanie

Nowa umowa Słowaka skończy się 30 czerwca 2022 roku. Klub obdarza go dużym zaufaniem, ponieważ nie codziennie widzimy, żeby zawodnik w jego wieku podpisywał kontrakt dłużej, niż na rok. Warto zaznaczyć, że wespół z nim do Wrocławia przyszedł Daniel Kajzer, ale nie zdołał zagrać w ani jednym meczu ligowym.

Trzeci klub w Polsce

Śląsk jest trzecim polskim klubem 35-latka. Wcześniej występował w Ruchu Chorzów i Lechu Poznań. Przez wiele lat był także podstawowym zawodnikiem Slovana Bratysława, który wówczas seryjnie zdobywał kolejne mistrzostwa kraju. W trwającym sezonie zagrał w 33 meczach ekstraklasy.