AC Milan wykupił Alexisa Saelemaekersa

02.07.2020

Alexis Saelemaekers pozostanie zawodnikiem AC Milan. Klub za pośrednictwem swoich mediów poinformował o wykupieniu Belga.

Saelemaekers pod koniec stycznia udał się do Mediolanu na półroczne wypożyczenie z Anderlechtu. W kontrakcie miał jednak zapisaną klauzulę wykupu. Całkowity koszt transakcji wyniósł 3,5 mln euro. Młody zawodnik podpisał z klubem z San Siro kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe 4 lata.

Stopniowo wdrażany

Młodzieżowy reprezentant Belgii wystąpił w 5 meczach ligowych Milanu, w jednym z nich udało mu się odnotować na swoim koncie asystę. Zagrał także w 2 meczach Pucharu Włoch. Wcześniej przez 2 lata w pierwszej drużynie Anderlechtu wystąpił łącznie w 64 meczach. Jego bilans w tym klubie to 2 gole i 11 asyst.

Nadzieja na przyszłość

Ten ruch to część planu stopniowego odmładzania drużyny Stefano Pioliego. Belg nie miał zbyt wielu okazji, żeby zaprezentować się przed kibicami nowego pracodawcy, ale wiązane są z nim duże nadzieje. Ciężko jednak przypuszczać, żeby w przyszłym sezonie był podstawowym zawodnikiem, będzie stopniowo wprowadzany.