Dominik Furman zagra w Hajduku Split?

02.07.2020

W najbliższych tygodniach możemy być świadkami transferu, o którym mówi się od miesięcy. Dominik Furman może odejść z Wisły Płock do ligi chorwackiej.

Informację taką podali dziennikarze chorwackiego „Sportske novosti”. Negocjacje między zawodnikiem, a Hajdukiem Split są podobno na tyle zaawansowane, że do ustalenia pozostały tylko szczegóły indywidualnego kontraktu. Byłoby kolejne podejście zawodnika do lig zagranicznych.

Kolejny wyjazd

Furman odejdzie z Wisły po zakończeniu obecnego sezonu i stanie się wolnym zawodnikiem. Okazję chcą wykorzystać Chorwaci, choć zawodnik na pewno nie będzie mógł narzekać na brak ofert. Wcześniej media spekulowały o zainteresowaniu ze strony warszawskiej Legii, ale ostatecznie nic z tego transferu nie wyszło.

Wyjazd na mistrzostwa

27-latek jest kluczową postacią drużyny Radosława Sobolewskiego. Po jego odejściu trudno będzie znaleźć następcę, szczególnie, że po raz kolejny poważnej kontuzji doznał Rafał Wolski. Furman otrzymywał w ostatnim czasie powołania do reprezentacji Jerzego Brzęczka. Wyjazd za granicę powinien pomóc piłkarzowi w wyjeździe na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.