Zakusy Arsenalu na Thomasa Parteya

02.07.2020

Arsenal chciałby pozyskać Thomasa Parteya z Atletico Madryt. Jeżeli londyński klub chce dopiąć swego, to musi przygotować się na duży wydatek.

Choć okno transferowe właściwie jeszcze się nie otworzyło, to nie ustają spekulacje na temat ruchów, które mogą zostać dokonane przed kolejnym sezonem. Mikel Arteta chciałby, żeby jego zespół w przyszłym sezonie był zdolny do walki o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Linia pomocy Arsenalu wymaga wzmocnień.

Determinacja Artety

W ostatnich tygodniach w kontekście Thomasa Parteya najczęściej wymieniany jest właśnie klub z Emirates Stadium. Umowa Ghańczyka jest ważna jednak aż do lipca 2023 roku. Jeżeli władze angielskiego klubu zdecydują się na ten ruch, będą musiały przygotować zawartą w klauzuli sprzedaży kwotę w wysokości 50 mln euro.

Kontrakt na horyzoncie

Trener Simeone chciałby jednak pozostania zawodnika w drużynie. Spekuluje się, że Partey może zdecydować się ostatecznie na przedłużenie kontraktu, w którym zostanie wpisana wyższa kwota odstępnego. 27-latek jest ważnym ogniwem drużyny Atletico. W trwającym wciąż sezonie LaLiga wystąpił w 30 spotkaniach i zanotował 2 trafienia.