Tafara Madembo nowym nabytkiem Wisły Kraków

02.07.2020

Kontrakt z Wisłą Kraków podpisał Tafara Alexander Madembo. Klub poinformował o transferze za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Sezon ekstraklasy nie został jeszcze zakończony, ale nie przeszkadza to polskim klubom, żeby ogłaszać wzmocnienia kadry na kolejne rozgrywki. Ciężko przypuszczać, aby nowy transfer Wiślaków był ruchem z myślą o pierwszym składzie drużyny Artura Skowronka.

W roli młodzieżowca

16-latek, który preferuje grę na lewej stronie pomocy, został sprowadzony z klubu Escola Varsovia. Jego kontrakt ma obowiązywać przez 3 lata. Posiada podwójne obywatelstwo – polskie oraz Zimbabwe. W 7 spotkaniach sezonu 2019/20 Centralnej Ligi Juniorów zagrał w 7 meczach i zdobył 1 bramkę. Lewonożny zawodnik swoją przygodę z futbolem zaczynał w Warszawskiej Akademii Piłki Nożnej.

Początek wzmocnień

Wisła Kraków jest bliska utrzymania w ekstraklasie, natomiast nie można na pewno powiedzieć, że zespół Artura Skowronka regularnie gra na miarę oczekiwań. Z tego też powodu należy spodziewać się kolejnych kadrowych wzmocnień, ponieważ klub z Reymonta ma prawdopodobnie ambicje, żeby w przyszłym sezonie ulokować się w górnej połowie tabeli.

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2