Real Madryt powiększa przewagę nad Barceloną. Sergio Ramos bohaterem

02.07.2020

Real Madryt powiększył przewagę w tabeli LaLigi nad Barceloną. Dzięki zwycięstwu 1:0 nad Getafe, różnica pomiędzy „Królewskimi” a „Dumą Katalonii” wynosi już cztery punkty.

Wygraną gospodarzom zapewnił strzałem z rzutu karnego Sergio Ramos. Real pokonując Getafe zanotował szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Wyrównana pierwsza połowa

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po kilka obiecujących okazji. Po stronie Realu najbliżej wpisania się na listę strzelców był Vinicius oraz Isco. Goście natomiast mogli objąć prowadzenie dzięki strzałowi głową Mathiasa Olivera Miramontesa. Świetnie przy tej sytuacji zachował się Thibault Courtois. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0

Kapitan ratuje Real

Jedyna bramka meczu padła w 79. minucie. Faulowany w polu karnym przez Miramontesa został Dani Carvajal, a rzut karny na bramkę zamienił Sergio Ramos. Był to już dziewiąty gol Hiszpana w obecnym sezonie LaLigi.

W następnej kolejce Real zmierzy się na wyjeździe z Athletic Bilbao. Barcelona natomiast stanie do rywalizacji z Villarrealem. Oba spotkania będą niezwykle istotne z punktu widzenia walki o mistrzostwo Hiszpanii.