Manchester City poszukuje stopera. Trzy nazwiska na liście życzeń „Obywateli”

03.07.2020

Dzień bez doniesień o potencjalnych wzmocnieniach w obronie Manchesteru City byłby dniem straconym. Dziś w angielskich mediach również pojawiły się pogłoski dotyczące zakupu stopera przez „Obywateli”. 

„The Times” podał, że Pep Guardiola może zdecydować się zakup Kalidou Koulibaly’ego, Pau Torresa lub Rubena Diasa.

Doświadczenie Senegalczyka

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem z tego grona, który ugruntował już sobie pozycję w europejskiej piłce, jest Koulibaly. 28-letni stoper Napoli od wielu lat utrzymuje bardzo wysoki poziom, i choć zdarzają mu się słabsze mecze lub kontuzje, wydaje się, że byłby odpowiednim kandydatem do gry w Premier League. Ogromna siła fizyczna z pewnością pomogłaby mu w siłowych starciach z rywalami. Problemem byłyby przeciętne umiejętności przy wyprowadzeniu piłki, choć Guardiola nie z takich zawodników robił ekspertów od rozegrania.

City postawi na młodych?

Pau Torres oraz Ruben Dias to 23-letni zawodnicy odpowiednio Villarrealu oraz Benfiki Lizbona. W drużynie City, oprócz Erica Garcii, brakuje tak młodych środkowych obrońców. Jeśli Pep Guardiola chciały nieco odmłodzić swoją drużynę, może pokusić się o sprowadzenie kogoś z wymienionej dwójki.