Weston McKennie przeniesie się do Anglii? Kluby Premier League zainteresowane piłkarzem Schalke

03.07.2020

Beznadziejna końcówka sezonu w wykonaniu Schalke nie sprawiła, że piłkarzami tego klubu przestały się interesować mocniejsze drużyny. Jednym z takich graczy jest Weston McKennie, który znalazł się na radarze angielskich średniaków.

Jak informuje „Bild”, środkowy pomocnik może po sezonie przenieść się do Evertonu lub Newcastle. Wartość zawodnika na portalu „Transfermarkt” wynosi 20 milionów euro.

Ważny punkt drugiej linii

Reprezentant Stanów Zjednoczonych rozegrał w minionym sezonie Bundesligi 28. meczów, w których strzelił trzy gole. McKennie nie wychodził na boisko jedynie w sytuacji, kiedy był kontuzjowany lub pauzował za nadmiar żółtych kartek. Z powodu urazu zabrakło go m.in. w derbowym starciu przeciwko Borussii Dortmund.

Ciekawe kierunki

Zarówno transfer do Evertonu, jak i do Newcastle byłby ciekawą opcją dla 21-letniego piłkarza. Reprezentując barwy klubu z Liverpoolu, McKennie mógłby pracować pod wodzą Carlo Ancelottiego. Włoski menedżer w nieco ponad pół roku znacznie poprawił formę piłkarzy „The Toffees”. W Newcastle natomiast najprawdopodobniej pojawi się nowy inwestor, który zamierza uczynić z klubu jedną z głównych sił w Premier League.