Everton straci Lucasa Digne’a? Francuz alternatywą dla Chelsea
02.07.2020

Kluczową pozycją do wzmocnienia jest dla Chelsea lewa obrona. Od dawna celem transferowym numer jeden “The Blues” jest Ben Chilwell. Jeśli jednak Leicester City nie zgodzi się na odejście swojego gracza, londyńczycy postarają się ściągnąć Lucasa Digne’a. O zainteresowaniu poinformowało “ESPN”.

Piłkarz Evertonu jest z pewnością tańszą opcją od Chilwella. Może mieć to znaczenie patrząc na poprzednie wydatki Chelsea, kiedy to kupili Hakima Ziyecha oraz Timo Wernera.

Klasowy asystent

Lucas Digne gra w Evertonie od 2018 roku. W tym czasie rozegrał dla “The Toffees” 70. spotkań, w których zanotował aż 12. asyst. To właśnie m.in. umiejętność posłania dokładnej centry w pole karne rywala przyciąga uwagę innych klubów.

Kres Alonso lub Emersona

Wydaje się, że menedżer Chelsea Frank Lampard pożegna się po sezonie z Marcosem Alonso lub Emersonem. Żaden z wymienionych graczy nie prezentuje umiejętności, które pozwalałyby na grę w klubie z tak dużymi aspiracjami. Skuteczność Hiszpana pod bramką rywala nie idzie w parze z odpowiedzialną grą w defensywie, która mocno u niego kuleje. Lucas Digne mógłby zachować odpowiedni balans między ofensywnymi szarżami a grą w okolicach własnego pola karnego.