Milan planuje letnie zakupy. Do Mediolanu trafi Aleksiej Miranchuk?

04.07.2020

Milan w najbliższym okienku czeka spore przemeblowanie składu. Możliwe, że jednym z zakupów „Rossonerich” będzie Aleksiej Miranchuk. 

24-letni Rosjanin obecnie przywdziewa barwy Lokomotiwu Moskwa. Jego umowa z klubem ze stolicy Rosji obowiązuje jeszcze przez rok. Portal „Transfermarkt” wycenia go na 14,5 miliona euro. O możliwej transakcji poinformował serwis „Transfer20.com”.

Jeden z liderów drużyny

Miranchuk jest wraz z Grzegorzem Krychowiakiem najlepszym strzelcem zespołu w rosyjskiej lidze. Obaj strzelili po dziewięć bramek. Lewonożny piłkarz może występować tuż za napastnikiem lub w razie potrzeby na lewej oraz prawej flance. Miranchuk zagrał do tej pory 25. razy w reprezentacji Rosji. Jeden z występów miał miejsce podczas mistrzostw świata w 2018 roku. W drużynie Lokomotiwu występuje również brat bliźniak Aleksieja, Anton.

Potrzeba wzmocnień

Pozycja, na której najczęściej występuje Miranchuk nie jest w Milanie zbyt silnie obsadzona. Niepewna jest przyszłość choćby Lucasa Paquety, którego szefostwo „Rossonerich” zamierza sprzedać w celu uzyskania funduszy na potrzebne wzmocnienia.