James Rodriguez odejdzie z Realu Madryt. Kierunek Premier League?

05.07.2020

Zawodnikiem, który najprawdopodobniej odejdzie z Realu Madryt jest James Rodriguez. Możliwym kierunkiem dla tego zawodnika jest liga angielska.

Rodriguez gra bardzo mało w drużynie Zinedine Zidane’a . Klub będzie chciał zarobić na zawodniku, któremu za rok skończy się kontrakt. Jednocześnie Real zostałby odciążony z kosztów opłacania kontraktu, które w tym przypadku nie są małe.

Kierunek Premier League

Jak podaje hiszpańska „Marca”, Kolumbijczyk jest rozchwytywany przez kluby Premier League. Sprowadzeniem piłkarza zainteresowane są takie kluby, jak Manchester United, Arsenal, Everton czy Wolverhampton Wanderers. Wydaje się, że to Ole Gunnar Solskjaer jest najbardziej zdeterminowany, żeby go pozyskać. Wcześniej mówiło się o możliwości pozostania Jamesa w Madrycie i transferze do lokalnego rywala, Atletico.

Dużo kosztował

28-latek na Santiago Bernabeu trafił w 2014 roku. Królewscy wówczas zapłacili za ofensywnego pomocnika AS Monaco kwotę odstępnego w wysokości 75 mln euro. Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. Obecnego sezonu nie będzie mógł zaliczyć do udanych, ponieważ wystąpił zaledwie w 8 meczach LaLiga, natomiast jego bilans to 1 gol i 1 asysta.