Bologna pokonuje Inter Mediolan. Łukasz Skorupski obronił rzut karny [WIDEO]

05.07.2020

Na rozpoczęcie niedzielnych meczów 30. kolejki Serie A doszło do sporej sensacji. Piłkarze Interu przegrali na własnym boisku z Bologną 1:2.

Duży udział w triumfie gości miał Łukasz Skorupski. Polak obronił rzut karny wykonywany przez Lautaro Martineza.

Polak bohaterem

Bologna w 62. minucie była już praktycznie pod ścianą. Goście przegrywali 0:1 po bramce Romelu Lukaku. W dodatku grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Roberto Soriano. Wtedy do akcji wkroczył Łukasz Skorupski. Reprezentant Polski dał impuls swoim kolegom, broniąc jedenastkę egzekwowaną przez gwiazdę Interu, Lautaro Martineza.

Szybko okazało się, że Bologna śmiało może powalczyć o punkty na Giuseppe Meazza. Najpierw swoją debiutancką bramkę na boiskach Serie A zdobył ledwie 18-letni Musa Juwara. Trzy minuty później boiskowe siły wyrównały się, gdyż drugą żółtą kartką został ukarany stoper Interu, Alessandro Bastoni. Po kolejnych trzech minutach dopełnił się dramat piłkarzy Antonio Conte. Musa Barrow wpakował piłkę do siatki gospodarzy, dając nieoczekiwane trzy punkty swojemu zespołowi. Bologna przesunęła się tym samym na dziewiąte miejsce w tabeli Serie A.

Wczoraj Lazio, dzisiaj Inter

Porażka „Nerazzurrich” podsumowała słabszą dyspozycję grupy pościgowej goniącej w tabeli Juventus. Wczoraj bowiem Lazio przegrało u siebie z Milanem 0:3. Strata Interu do Juventusu wynosi już aż jedenaście punktów.