Karol Linetty show! Dwie bramki Polaka w meczu Sampdoria – SPAL [WIDEO]

05.07.2020

Świetny występ w brawach Sampdorii zanotował Karol Linetty. Polski pomocnik zdobył dwie bramki, a jego drużyna pokonała 3:0 broniące się przed spadkiem SPAL.

Linetty wpisał się na listę strzelców w 12. i 48. minucie. W sumie w obecnym sezonie piłkarz ma już na koncie cztery gole w rozgrywkach Serie A.

Świetna pierwsza połowa

Polak dał drużynie gospodarzy prowadzenie mierzonym strzałem zza pola karnego. Fatalnie w tej sytuacji zachował się lewy obrońca SPAL, Jacopo Sala. Włoch praktycznie wyłożył piłkę jak na tacy pomocnikowi Sampdorii.

W samej końcówce pierwszej połowy piłkarze z Genui dwukrotnie dobili rywali. Najpierw do siatki gości trafił Manolo Gabbiadini, a trzy minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Linetty.

Ważna wygrana Sampdorii

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu piłkarze Sampdorii znacznie oddalili od siebie widmo spadku do Serie B. Obecnie podopieczni Claudio Ranieriego mają już siedem punktów przewagi nad osiemnastym w tabeli Lecce.