Kamil Jóźwiak rozchwytywany. Zainteresowanie z Bundesligi

06.07.2020

Po zakończeniu sezonu klub może zmienić Kamil Jóźwiak. Skrzydłowym Lecha Poznań zainteresowanie wykazują kluby z ligi niemieckiej.

Od lat Lech ma opinię klubu, który potrafi wypromować swoich wychowanków do mocniejszych lig. W bieżącym sezonie możemy wymienić co najmniej kilku młodych zawodników, z których regularnie korzysta Dariusz Żuraw. Najjaśniejszym punktem jego drużyny wydaje się być Kamil Jóźwiak.

Zainteresowanie 3 niemieckich klubów

Dobry sezon Jóźwiaka nie umknął uwadze klubom z silniejszych lig. Według Marka Wawrzynowskiego z portalu „WP Sportowe Fakty”, przy okazji ostatniego meczu z Legią Warszawa na trybunach w Poznaniu pojawili się skauci takich klubów, jak Augsburg, Freiburg, Werder Brema, Anderlecht, a nawet Manchester United. Wcześniej mówiło się także o zainteresowaniu ze strony Blackburn.

Dobre liczby w Lechu

22-latek podczas trwającego wciąż sezonu ekstraklasy wystąpił dotychczas w 32 meczach, jego bilans to 7 bramek i 4 asysty. W listopadzie ubiegłego roku dostał szansę debiutu w reprezentacji Polski przy okazji meczu ze Słowenią. Jego kontrakt z Lechem jest ważny jeszcze przez 2 lata.