Nowy klub Taye Taiwo. Wraca po kilkumiesięcznej przerwie

06.07.2020

Taye Taiwo znalazł nowy klub na Cyprze. W poniedziałek został zaprezentowany jako nowy nabytek Doxa Katokopias.

Taiwo związał się z cypryjskim klubem roczną umową. Władze Doxa Katokopias podjęli pewne ryzyko, jeżeli weźmiemy pod uwagę długą przerwę zawodnika. Pozostawał bez klubu od 6 miesięcy, kiedy to rozstał się z fińskim Rovaniemen Palloseura.

Testy w Legii

Nigeryjczyk ma bardzo bogate CV. Na szerokie wody wypłynął w barwach Olympique Marsylia. Później występował w takich klubach, jak m.in. AC Milan, Queens Park Rangers, czy Dynamo Kijów. Warto odnotować, że w 2015 roku piłkarzem zainteresowała się warszawska Legia. Do transferu wówczas nie doszło, ponieważ zawodnik nie zdołał pomyślnie przejść testów sportowych.

Wyjątkowe okoliczności

35-latek zagrał w 22 meczach ligowych w barwach swojego ostatniego klubu z Finlandii. W reprezentacji Nigerii ma na koncie 54 mecze, w których zanotował 5 trafień. Jego nowy klub w przyszłym sezonie będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej na Cyprze. W przedwcześnie zakończonym sezonie tej ligi Doxa Katokopias znajdowało się w strefie spadkowej. Podjęto jednak decyzję, że ze względu na wyjątkowe okoliczności, klub utrzyma się w lidze.