Lech Poznań z wielką inwestycją. Wybuduje nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe Akademii Lecha we Wronkach.

07.07.2020

Nie tylko Legia Warszawa inwestuje w szkolenie swoich najmłodszych adeptów. Największy klub z Wielkopolski pragnie rozwijać swoją akademię, którą ulepszy o nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe. Prawie połowę środków na budowę Lech Poznań otrzyma w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” z ramienia Ministerstwa Sportu.

Niewątpliwie jest to działanie, które ma przybliżyć Lecha, ale także i Polskę w kierunku coraz to lepszych krajów europejskich. Każde taka inwestycja powinna w przyszłości dawać jeszcze większe korzyści w postaci szkolenia młodych zawodników. Nowy dom będzie gotowy na przełomie 2021 i 2022 roku. Cała kwota inwestycji wyniesie 40 milionów złotych. Szczególnie zadowolony jest prezes Lecha – Karol Klimczak, który wypowiedział się specjalnie w materiale prasowym zamieszczonym przez sam klub:

Ta inwestycja ma ugruntować naszą pozycję najlepszej akademii w Polsce i będzie idealnym wejściem w rok stulecia klubu

Konsekwencja w działaniu

Lech Poznań pozostaje prowodyrem w wypuszczaniu kolejnych perełek swojej akademii. Jest to drużyna, która w dużym stopniu opiera się na młodych, utalentowanych Polakach. O sile zespołu stanowią tacy zawodnicy jak: Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder czy Jakub Kamiński. Nic dziwnego, że klub z Poznania chce dalej pozostać przy swoim i rozwijać się na polu, na którym zbiera tak liczne plony. Poza możliwością wzmocnienia sportowego, przede wszystkim liczy się także aspekt finansowy, z jakim wspomniani zawodnicy mogą zostać sprzedani.

Walka trwa

Lech wciąż ma szansę na końcowy triumf w tegorocznej edycji Pucharu Polski. W środę zmierzy się w półfinale tych rozgrywek przeciwko Lechii Gdańsk. W lidze jest faworytem, aby zostać wicemistrzem kraju.

Fot: lechpoznan.pl/Grupa projektowa Ewelina Jankowska, Katarzyna Pucek, Maciej Krych