Oficjalnie: Benjamin Henrichs zawodnikiem RB Lipsk

07.07.2020

Od przyszłego sezonu zawodnikiem RB Lipsk zostanie Benjamin Henrichs. Niemiec do niedawna występował w AS Monaco, do którego trafił z innego zespołu Bundesligi – Bayeru Leverkusen.

RB Lipsk kontynuuje swoją politykę transferową, która opiera się na ściąganiu młodych, utalentowanych zawodników lub takich, którzy dalej są w sile wieku, ale zdobyli już cenne doświadczenie. Przykładem tego ostatniego czynniku było podpisanie umowy z napastnikiem reprezentacji Czech – Patrikiem Schickiem. Teraz przyszła pora na ogranego już na niemieckich boiskach Henrichsa, mogącego pochwalić się trzema występami w narodowej kadrze.

Odbudowanie kariery

23-latek swojej przygody w AS Monaco do udanych nie zaliczy. W rozgrywkach Ligue 1 strzelił jednego gola oraz zanotował trzy asysty. Jednak nie indywidualne statystyki stanowiły problem, lecz ogólna gra zespołu, który przez długi czas zawodził pokładane w nim nadzieje. W tym czasie dla drużyny z kraju raju podatkowego wystąpił w 44 spotkaniach. Do ojczyzny wraca po dwóch latach przerwy.

Wzmocnienia mile widziane

Należy się spodziewać, że włodarze RB Lipsk nie poprzestaną na tym transferze. Ambicja klubu ze wschodu Niemiec sięgają podbicia krajowego podwórka, a żeby tego dokonać należy szukać kolejnych wzmocnień. Szczególnie po tym jak odszedł Timo Werner, a niepewna jest przyszłość Dayota Upamecano.