RB Lipsk blisko pozyskania Benjamina Henrichsa

05.07.2020
Ostatnia aktualizacja 27 czerwca, 2023 o 14:39

Julian Nagelsmann zamierza wzmocnić prawą obronę swojego zespołu. Blisko dołączenia do RB Lipsk jest defensor Monaco, Benjamin Henrichs.

Informację podał na Twitterze dziennikarz „Sport Bilda” Christian Falk. Piłkarz jest wyceniany przez portal „Transfermarkt” na 12 milionów euro.

Kontuzje popsuły sezon

Benjamin Henrichs trafił do Monaco w latem 2018 roku. W zakończonym sezonie Ligue 1 zagrał w zaledwie 13 meczach. Było to spowodowane kontuzjami, które nękały 23-letniego obrońcę. Na starcie sezonu zawodnik zmagał się z urazem stopy, natomiast w grudniu dały o sobie znać problemy z kręgosłupem.

Wszyscy fani Bundesligi doskonale wiedzą, jak często Julian Nagelsmann majstruje przy ustawieniu zespołu. Widoczne jest to zwłaszcza w formacji defensywnej. Nominalny prawy obrońca może zostać szybko przystosowany do gry na innej pozycji.

Potrzebne wzmocnienie ataku

Lipsk oprócz potencjalnego pozyskania Benjamina Henrichsa z pewnością będzie starał się o wzmocnienie ofensywy. Z drużyny jak wiadomo odszedł jej najlepszy strzelec, Timo Werner. Zawodnik od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Chelsea.