Arkadiusz Milik elementem wymiany? W 2 stronę miałby pójść Lucas Moura

07.07.2020

Według angielskich mediów możliwe jest, że Arkadiusz Milik zostanie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. W ramach transakcji wiązanej, do Napoli miałby przejść Lucas Moura.

O możliwym transferze Milika mówi się już od pewnego czasu. Tym razem „Daily Mail” podało, że zainteresowanie zawodnikiem wykazuje Jose Mourinho. Według dziennika trener Tottenhamu byłby w stanie oddać do Neapolu Lucasa Mourę, który byłby w ten sposób częścią tej transakcji.

Ławka u Mourinho?

Polak wciąż znajduje się w kręgu zainteresowania Juventusu, negocjacje w tej sprawie jednak się przeciągają. Na wypadek fiaska rozmów, władze mistrza Włoch przygotowały już alternatywę w postaci transferu Edina Dzeko. Jeżeli Milik zdecydowałby się jednak na przenosiny do Londynu, to musiałby się przygotować na rolę rezerwowego, ponieważ niekwestionowane miejsce w podstawowym składzie Mourinho ma Harry Kane.

Krótki kontrakt

26-latek strzelił 10 bramek w 20 meczach Napoli w tym sezonie Serie A. Do tego klubu trafił latem 2016 roku z Ajaxu Amsterdam, zapłacono wówczas za niego kwotę 32 mln euro. Jego kontrakt z drużyną Gennaro Gattuso będzie obowiązywał jeszcze przez rok.