Z Legii Warszawa do Śląska Wrocław. Mateusz Praszelik zaprezentowany

07.07.2020

Mateusz Praszelik przechodzi z Legii Warszawa do Śląska Wrocław. Młody piłkarz od przyszłego sezonu wzmocni drużynę Vitezslava Lavicki.

Władze Śląska dopuszczają możliwość, że po sezonie klub opuści występujący w roli młodzieżowca, Przemysław Płacheta. Skrzydłowy może przebierać w ofertach z lig zagranicznych. Już teraz postanowiono potwierdzić transfer  innego młodego piłkarza.

Nowy młodzieżowiec

Praszelik związał się z klubem z Wrocławia długoterminowym, 4-letnim kontraktem. Do drużyny Lavicki przechodzi na zasadzie wolnego transferu z Legii Warszawa, w której nie mógł liczyć na regularne występy. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażały także inne kluby ekstraklasy, najpoważniejszym konkurentem Śląska był Górnik Zabrze.

Mało szans w Legii

20-latek jest nominalnym środkowym pomocnikiem z inklinacjami ofensywnymi. Piłkarz jest wychowankiem Legii, w stołecznym klubie występował przez całą dotychczasową karierę. W tym sezonie ekstraklasy zagrał w zaledwie 5 meczach drużyny prowadzonej przez Aleksandara Vukovicia, na koncie zanotował także 2 występy pierwszej drużyny w pucharze Polski. Więcej grał w 3-ligowych rezerwach, w których zagrał w 7 meczach, natomiast jego bilans to 1 gol i 1 asysta.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl