Oficjalnie: Vitezslav Lavicka przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław

15.06.2020

Vitezslav Lavicka przedłużył umowę ze Śląskiem Wrocław. Klub skorzystał z klauzuli w kontrakcie trenera.

Dobra zmiana w Śląsku?

Śląsk Wrocław pod wodzą Vitezslava Lavicki notuje wyniki powyżej oczekiwań. Czeski trener objął drużynę z Dolnego Śląska na początku ubiegłego roku i od początku było widać jego wpływ na wyniki zespołu. Zespół prowadzony przez Lavickę na przestrzeni sezonów zanotował rekordową serię – czternastu meczów bez porażki.

Zespół z Wrocławia ani na moment w tym sezonie nie drżał o utrzymanie w górnej ósemce. W tej chwili Śląsk zajmuje trzecie miejsce w lidze, z 49 punktami na koncie i liczy się w walce o europejskie puchary.

Lavicka przedłużył kontrakt o rok

Vitezslav Lavicka początkowo podpisał kontrakt ze Śląskiem do końca sezonu 2020/2021. Zawarto w nim jednak klauzulę, według której po awansie do grupy mistrzowskiej, umowa szkoleniowca mogłaby zostać przedłużona o rok.

Po spotkaniu z ŁKS-em, obie strony zawarły porozumienie w sprawie wdrożenia kontraktowego zapisu. Obecna umowa Lavicki z wrocławskim klubem wygasa z końcem sezonu 2021/2022.

Legia na początek rundy finałowej

W pierwszym meczu rundy finałowej PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się 21 czerwca o godzinie 17:30 przy licby kibiców zgodnej z wytycznymi rządu.

Fot. YouTube