Cracovia pierwszym finalistą Pucharu Polski. Legia Warszawa zdeklasowana

07.07.2020

Cracovia pokonała Legia Warszawa w pierwszym półfinale Pucharu Polski. Wynik zakończył się bardzo pewną wygraną Pasów w stosunku 3:0.

Drużyna Michała Probierza znakomicie rozpoczęła spotkanie z Legią. Od początku krakowski zespół wyszedł z nastawieniem ofensywnym. Jedna z akcji została zwieńczona golem już w 5. minucie. Mateusz Wdowiak trafił wówczas do bramki Wojciecha Muzyka po podaniu Pelle Van Amersfoorta. Cracovia na tym nie poprzestała i 9 minut później wynik na 2:0 podwyższył Michał Helik po błędzie bramkarza, który niefortunnie starał się wybić piłkę.

Wdowiak bohaterem Cracovii

Później inicjatywę przejęła stołeczna drużyna. Podopieczni Aleksandara Vukovicia zdołali stworzyć kilka sytuacji podbramkowych, natomiast żadna z nich nie zaowocowała zdobyciem bramki. Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Mateusz Wdowiak. Skrzydłowy został obsłużony długim podaniem przez Rafaela Lopesa, po czym zdołał wygrać rywalizację z Pawłem Stolarskim i pokonać Muzyka 2. raz.

Rewanż w sobotę?

Cracovia okazała się być pierwszym tegorocznym finalistą Pucharu Polski. Legioniści już za kilka dni będą mieli okazję do swoistego rewanżu, ponieważ w sobotę obie drużyny spotkają się w ramach rozgrywek ligowych. Jeżeli Legia przynajmniej zremisuje, to przypieczętuje w ten sposób zdobycie tytułu mistrza Polski. W drugim półfinale pucharu, Lech Poznań  podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Mecz odbędzie się jutro o godzinie 20:00.

Cracovia 3:0 Legia Warszawa